Kolejna edycja projektu „#Bezpiecznie” na Uniwersytecie Wrocławskim

W kwietniu br. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, organizowane przez Zakład Socjologii Edukacji Instytutu Socjologii, odbędzie się konferencja w ramach kolejnej edycji programu „#bezpiecznie”.

Pierwsza część konferencji 4 kwietnia br. poświęcona jest mechanizmom występującym w sferze finansowej, zagrożeniom ze strony nielegalnego hazardu, oszustwom w funkcjonowaniu podatku VAT, działaniu znikających podatników tzw. słupów.

Druga odbędzie się 18 kwietnia, a jej wiodącym tematem będą problemy zagrożenia terrorystycznego, wprawdzie skoncentrowane w dużej części na przykładzie uczelni, nie mniej z całą pewnością poglądowe i jako takie warte uogólniania. Mowa więc będzie o stopniach zagrożenia terrorystycznego (Alfa, Bravo, Charlie, Delta), które zaprezentuje i omówi mł. insp. Wojciech Żmija, Dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego KWP we Wrocławiu.

O godz. 12.30 wykład na temat współczesnych zagrożeń na terenie uczelni, procedurach działania i formach zachowań wygłosi członek Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej mł. insp. Wojciech Dudek, były naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Uczestnikiem konferencji będzie także wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej mł. insp. Zbigniew Beczyński, były Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu a, obecnie wykładowca w Katedrze Bezpieczeństwa Personalnego na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych.

Konferencja odbędzie się w dniach 4.04 i 18.04.2019 r., w budynku D „Sala ŚWIDY”, na Wydziale Prawa i Administracji UWr, ul. Uniwersytecka 22/26, każdorazowo początek o godz. 10.00.

Ilość miejsc dla uczestników konferencji jest ograniczona. Z tej racji osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o zarejestrowanie się na stronie careers.uni.wroc.pl

Czytaj także na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego