W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Piknik strzelecki SKPP 8 czerwca 2013

Zarząd SKPP 8 czerwca 2013 r. o godzinie 11 organizuje na strzelnicy Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Jelczu Laskowicach przy ul. Sportowej zawody strzeleckie dla członków SKPP połączone z piknikiem rodzinnym. Impreza ma m.in. na celu wyłonienie reprezentacji strzeleckiej, która w przyszłości reprezentować będzie Stowarzyszenie na różnorodnych zawodach strzeleckich.

Ponadto podczas pikniku istnieje możliwość przeprowadzenia zawodów strzeleckich wśród członków rodzin.

Osoby zainteresowane, w terminie do 3 czerwca proszone są o poinformowanie o chęci uczestnictwa telefonicznie na nr 510 096 602 lub mailowo na adres poczty elektronicznej SKPP wraz z podaniem ilości osób chętnych do udziału w pikniku.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc oraz koszty związane z zakupem amunicji, cateringiem i obsługą strzelecką, chętni proszeni są o wpłacenie wpisowego w wysokości 20 zł od osoby na konto SKPP lub bezpośrednio do skarbnika Stowarzyszenia kol. mł. insp Bogdana Wruszczaka. Ponadto prosimy osoby zainteresowane dojazdem, wypożyczonym autobusem, o zadeklarowanie chęci skorzystania z tego rodzaju środka komunikacji oraz osoby posiadające broń 9 mm centralnego zapłonu, 5,6 mm bocznego zapłonu lub pneumatyczną o informację dot. możliwości ewentualnego wykorzystania jej w zawodach.

Ramowy plan pikniku

  • otwarcie imprezy, powitanie uczestników
  • zawody strzeleckie dla członków SKPP z broni krótkiej 9 mm centralnego zapłonu
  • zawody strzeleckie dla członków rodzin z broni sportowej 5,6 mm bocznego zapłonu lub 4,5 mm pneumatycznej (w zależności od wieku)
  • historia i tradycje Bractwa Kurkowego przedstawione przez Kanclerza Bractwa
  • pokaz obsługi i strzelania z broni historycznej oraz czarnoprochowej
  • zwiedzanie obiektów Strzeleckiego Bractwa Kurkowego, w tym kompleksu piwnic grafów von Hochberg wykorzystywanych do przechowywania wina
  • przedstawienie wyników i wręczenie okolicznościowych dyplomów
  • biesiada przy grillu i napojach
  • zakończenie pikniku

Uwaga – całkowity koszt pikniku podany zostanie po ustaleniu liczby uczestników.

 

Zapraszamy do uczestnictwa!!!