W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Relacja ze spotkania żeglarskiego 23 maja 2013

W ramach stowarzyszeniowego cyklu „Aktywni inaczej”, propagującego pozazawodową aktywność policyjnej kadry, odbyło się w dniu 23 maja 2013 r. w Domu Klubowym KWP we Wrocławiu spotkanie poświęcone pasjonatom poskramiania jednego z żywiołów w starożytnej filozofii – wody.

W ramach tego spotkania mł. insp. Andrzej Sójka opowiadał o – jak to nazwał – „wietrznej chorobie”, na którą zapadł kilkanaście lat temu – windsurfingu. Słuchacze usłyszeli więc (a podziwiali także piękne filmy ilustrujące te opowieści) o początkowo przypadkowym udziale w kursie surfowania i w ogóle o trudnych początkach – łapaniu równowagi i podnoszeniu żagla, a na koniec o niepowtarzalnym odczuciu „wiatru we włosach”. Wpierw był Mietków, Niesłysz, Hel, potem cieplejsze morza: Śródziemne, Adriatyk, Czerwone, poznawanie i podziwianie Chorwacji, Turcji, Egiptu, Rodos.

O swoich żeglarskich pasjach opowiadali także podinsp. Tomasz Jędrzejowski i podinsp. Janusz Lech, prezentowali zdjęcia z malowniczych jezior mazurskich i ciepłego Adriatyku, akcentowali to, co się pięknie zawiązuje na łajbach – męskie żeglarskie przyjaźnie.

Zdjęcia ze spotkania:

Reszta zdjęć dostępna po zalogowaniu.