W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Czeski Hubertus 2015 - kolejna propozycja sekcji myśliwsko-wędkarskiej

W imieniu członków Sekcji zapraszamy na wyjazd w dniu 3 października br. do Czech na 22. Święto Św. Huberta organizowane na zamku w Kuksach k. Hradec Kralowe.

Tak jak w ubiegłym roku, święto czeskich myśliwych organizuje Związek (Zakon) Św. Huberta z zamku w Kuksach i Klub Przyjaciół Związku. W tym roku uroczystości i festyn  odbędą się nie na zamku w Korona Karola w m. Chlumec, jak  w 2014 r., ale na zamku w Kuksach, który został ponownie otwarty po remoncie i jest stałą siedzibą czeskiego związku łowieckiego.
Podobnie jak w 2014 roku w programie przewidziano m.in.:
12:00-12:30  - Oficjalne otwarcie uroczystości. Przemarsz pocztów sztandarowych, członków ZśH, delegacji itp.
12:30–18:00 - Pokazy psów myśliwskich, sokołów, konkurs wabienia jelenia, pokazy konne, pokazy psów policyjnych, występy zespołów regionalnych (tanecznych, chóry, trębacze z Polski i Zabrehu i OMS Pardubice), kapele, teatr, zabawy dla dzieci, prezentacja broni, gastronomia i kiermasze.
18:00-19:00 - Hubertowska Msza św. w kościele Najśw. Trójcy w Kuksie.
ok. 20:00 - Pokazy ogni sztucznych – muzyka.

Są też przewidziane atrakcje dla dzieci oraz występy różnych zespołów muzycznych. Do zwiedzania jest nowo wyremontowany zamek w Kuks. Można będzie degustować wina w piwnicach zamku. Ciekawa jest też wystawa broni myśliwskiej z możliwością zakupu broni i amunicji przez osoby z uprawnieniami. Każdy może pożywić się w licznych kawiarenkach, barach i restauracyjkach.

Wszystkich chętnych zapraszamy na jednodniowy wyjazd grupowy lub indywidualny. Jest także możliwość, zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią, wyjazdu dwudniowego z noclegiem.
 
Bliższych informacji udziela mł. insp. Zbigniew Strugała - tel. 508019555. Zgłoszenia i deklaracje dot. transportu grupowego prosimy przesyłać do Zarządu SKPP.

Z informacjami o obchodach „czeskiego hubertusa” i przebiegu imprezy w 2014 roku można zapoznać się w zakładce sekcji łowiecko-wędkarskiej

Życzymy kolejnej udanej zabawy i ciekawych wrażeń!


Plakat, plan, program

http://www.radsvatehohuberta.cz/