Nowe numery „POLICJI 997” i „Stołecznego Magazynu Policyjnego”

„POLICJA 997” nr 3 (132) marzec 2016 r.

Zwraca uwagę rozmowa z obecną szefową Centralnego Biura Śledczego pod znamiennym tytułem „Powrót do dawnej świetności”. Dziwne, bo to znaczy, że wcześniej były „najlepsze lata funkcjonowania”, a po drodze coś zawalono. Więc – oby tak się stało jak w tytule. Zresztą CBŚ jest jeszcze w kilku miejscach w numerze, także jako dysponent georadaru, a nawet we fragmencie powieści kryminalnej.

Kogo interesują policyjne zawirowania kadrowe, ten znajdzie bogaty wykaz zmian. Warto obejrzeć – co optymistyczne – nowe siedziby policyjne w Polsce i przeczytać – o dziwo! – o biblijnych freskach w dawnej kaplicy, która jest obecnie dyżurką komendy. Są teksty o walce z terroryzmem i o nowym kształcie prokuratury. A na koniec coś, co znajdziemy w policyjnym kalendarium historycznym: mija 90 lat od chwili, kiedy „rozkazem Komendanta Głównego PP odwołano – obowiązujący policjantów przez kilka miesięcy – zakaz wstępu do „Baru pod Setką” przy ul. Marszałkowskiej 100 w Warszawie”. Wyobrażamy sobie jaka to była radość, może powinniśmy obchodzić tę rocznicę?

„Stołeczny Magazyn Policyjny” marzec 2016

Jak nazwa periodyku wskazuje – przewaga materiałów wyłącznie stołecznych. Zwróćmy wiec uwagę na inne teksty – o mediach społecznościowych, o weryfikacji zabezpieczeń dokumentów, o nowościach w prawie. A na tylnej stronie okładki 12 urodziwych koleżanek policjantek z wydanego kalendarza, wewnątrz numeru ich wypowiedzi. Kalendarz wydany w nakładzie limitowanym, więc aż szkoda, że nie można go choćby kupić!


"Policja 997"

"Stołeczny Magazyn Policyjny"