Grupa Ekspercka SKPP

„Wielu tych ludzi ma takie doświadczenie i wiedzę, że w zakresie bezpieczeństwa powinni być wykorzystani przez instytucje państwowe”. „Brakuje państwowego myślenia i ciągłości działania”. „Pewne sprawy należy załatwiać systemowo, wiedza ludzi służb powinna zostawać w instytucjach i być wykorzystana na użytek państwa i jego obywateli”. „A wielu z nich byłoby świetnymi wykładowcami czy trenerami na szkoleniach”. To wyłuskane fragmenty wypowiedzi gen. Adama Rapackiego z jego wywiadu-rzeki na temat braku systemu wykorzystania policjantów z kierowniczych stanowisk po zakończeniu przez nich służby. Pojawiła się inicjatywa, która wychodzi naprzeciw obustronnym potrzebom w tym zakresie, i środowiska policyjnego, i akademickiego.

Czytaj dalej

Zapraszamy na konferencję "Jedność w różnorodności. Społeczeństwo otwarte a bezpieczeństwo" 6 czerwca 2019

Zakład Socjologii Edukacji Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Ambasada Szwajcarii w Polsce wraz ze współorganizatorami serdecznie zapraszają w dniu 6 czerwca do Oratorium Marianum (Gmach Główny UWr) w godzinach 9:30-15:15 na konferencję pt. 

JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI
SPOŁECZEŃSTWO OTWARTE A BEZPIECZEŃSTWO
Konferencja w 100. rocznicę stosunków dyplomatycznych Szwajcaria-Polska 

Czytaj dalej

Fotograficzna relacja z konferencji „#Bezpiecznie” na Uniwersytecie Wrocławskim

W dniach 4 i 18 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się konferencja „#Bezpiecznie”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Zobacz galerię

Kolejna edycja projektu „#Bezpiecznie” na Uniwersytecie Wrocławskim

W kwietniu br. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, organizowane przez Zakład Socjologii Edukacji Instytutu Socjologii, odbędzie się konferencja w ramach kolejnej edycji programu „#bezpiecznie”.

Pierwsza część konferencji 4 kwietnia br. poświęcona jest mechanizmom występującym w sferze finansowej, zagrożeniom ze strony nielegalnego hazardu, oszustwom w funkcjonowaniu podatku VAT, działaniu znikających podatników tzw. słupów.

Druga odbędzie się 18 kwietnia, a jej wiodącym tematem będą problemy zagrożenia terrorystycznego, wprawdzie skoncentrowane w dużej części na przykładzie uczelni, nie mniej z całą pewnością poglądowe i jako takie warte uogólniania. Mowa więc będzie o stopniach zagrożenia terrorystycznego (Alfa, Bravo, Charlie, Delta), które zaprezentuje i omówi mł. insp. Wojciech Żmija, Dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego KWP we Wrocławiu.

Czytaj dalej