W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


O październikowym wydaniu „Dylematów Policyjnych”

Ukazał się nowy numer (październik 2020, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Pandemia, jesień, nastroje takie sobie, trzeba przetrwać, przestrzegajmy niezbędnych reżimów, a poza tym musimy normalnie funkcjonować. Czytajmy „Dylematy”, bo zawsze mogą wzbogacić zasób naszej wiedzy o jakieś nowe informacje. Pozytywnie odnotowujemy rozszerzanie się grona współpracowników pisma, dzięki czemu częściej obecna na łamach jest np. Straż Miejska i Inspekcja Transportu Drogowego. Pojawiają się ciekawe opracowania: z zakresu medycyny i jej historii prof. Marka Bębenka oraz z zakresu cyberprzestępczości naczelnika z wrocławskiej KWP Ryszarda Piotrowskiego. Felieton „do refleksji” czasem miewa wymowę satyryczną i tak jest tym razem – tekst o naszej Bogocie, wróć! – o Bogatyni. Polecamy.

MB

DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"

Artykuł R. Piotrowskiego w dziale Publikacje - Publikacje członków SKPP

O wrześniowym wydaniu „Dylematów Policyjnych”

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2020, Nr 9) „Dylematów Policyjnych”. Numer ciekawy, a uwagę czytelnika przykują większe opracowania: o pandemii i ekonomii, historie wrocławskiej Straży Miejskiej oraz Inspekcji Transportu Drogowego, a także niewątpliwy hit – o cyberprzestępczości pióra kolegi, speca w dziedzinie jej ścigania. Felietonista „do refleksji” zajął się tym razem - wydaje się, że pochlebnie – twórczością literacką zgorzeleckiego gliny Jerzego R. Szulca (uwaga: w dziale Publikacje - Twórczość Literacka na internetowej stronie Stowarzyszenia zamieszczone są informacje i utwory naszego kolegi-pisarza. Najnowsze także w formie e-booków). Interesującej lektury.

MB

DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"

Artykuł na naszej stronie z 20.07.2020 "Nowa twórczość Jerzego Szulca"

Artykuł "Przestępstwo na 'blika'" w dziale Publikacje - Publikacje członków SKPP

O sierpniowym wydaniu „Dylematów Policyjnych”

Ukazał się nowy numer  (sierpień 2020, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Dwustupięćdziesiąty! Gratulujemy! Teraz kolej na pięćsetny! Polecamy „Życie w pandemii” – wiadomo o czym, ale lektura zawsze przyda się. Stronica Stowarzyszenia poświęcona w dużym stopniu postaci i pogrzebowi byłego dolnośląskiego wicekomendanta, stowarzyszeniowego Kolegi insp. Bogdana Zuby.

Czytaj dalej

O lipcowym wydaniu „Dylematów Policyjnych”

Ukazał się lipcowy numer (lipiec 2020, nr 7) „Dylematów Policyjnych”. Niewątpliwie na lekturze numeru smutnie ciążą nekrologi: byłego zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, naszego stowarzyszeniowego kolegi, insp. Bogdana Zuby oraz publicysty „Dylematów”, znakomitego specjalisty w uprawianej tematyce, Ryszarda Piaseckiego, którego świetne analizy komunikacyjno-drogowe wielokrotnie polecaliśmy. Trochę powrotu do normalności, bo nie przeważa już w numerze walka z koronawirusem (nawet już ilustracja strony tytułowej nie nawiązuje do bieżącej epidemii). Polecamy większe opracowania: ciąg dalszy o epidemiach światowych (już XX i XXI wiek) oraz o dolnośląskich drogach (choć bez zmarłego Pana Ryszarda w roli autora). Felieton „do refleksji”, tym razem „wyluzowany”, więc dla czytelnika wyluzowanego, bez maseczki i w fotelu.

MB


DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"

Czerwcowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że najnowsze wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych (lipiec 2020 • Numer 7) jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy.

O czerwcowym wydaniu „Dylematów Policyjnych”

Nowy numer (czerwiec 2020, nr 6) „Dylematów Policyjnych”, podobnie jak wcześniejszy (kwiecień-maj 2020, nr 4-5) w sporej części poświęcony jest szerzącemu się koronawirusowi. Zresztą wręcz mówią o tym strony tytułowe z ilustracjami: poprzednia – „Życie podczas pandemii”, obecna – „Bezpieczny transport”. Tak więc – choć wszystkie media przepełnione są bieżącymi wieściami na ten temat – polecamy też te „dylematowe” Obok tradycyjnie już zawsze interesujących rozważań drogowych Ryszarda Piaseckiego, a w numerze czerwcowym całostronicowej historyczno-epidemicznej publikacji prof. Marka Bębenka „Epidemie światowe”. Dla zainteresowanych aktualnościami policyjnymi pozostaje w numerze wystarczająco dużo informacji „policyjnych”, a po lekturze „do refleksji” o „sądach o sądach” może znajdzie się chwila na zastanowienie się o problemach fundamentalnych.

MB

DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"

Czerwcowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że najnowsze wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych (Czerwiec 2020 • Numer 6) jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy.

Kwietniowo-majowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że najnowsze wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych (Kwiecień-Maj 2020 • Numer 4-5) jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy, w tym m. in. felieton naszego kolegi i członka zarządu insp. Marcina Brzezińskiego.

Dylematy Policyjne - Komunikat Redakcji

Z przykrością musimy poinformować naszych Czytelników, że kwietniowy numer Dylematów Policyjnych nie ukaże się. Ta sytuacja ma oczywiście związek ze stanem epidemii koronawirusa.

Panujące obecnie warunki powodują wiele problemów różnego rodzaju. W związku z tym kierownictwo redakcji podjęło decyzję o nie wydawaniu numeru 4/2020. Planowane jest wydanie numeru łączonego 4-5/2020. Niemniej obecnie trudno jest przewidzieć, jak będzie się rozwijać sytuacja w najbliższym czasie, dlatego plany wydawnicze mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować.

O marcowym wydaniu „Dylematów Policyjnych” (marzec 2020, nr 3)

Jakie będzie słowo bieżącego roku? Kwarantanna, epidemia, korona (łacińskie: corona – wieniec), wirus? Nie daj Boże, żeby to była obawa, strach, panika – precz z tym! Chyba nie cholera jasna, bo to inna choroba. A zwrot roku? Zostań w domu? Można więc, chcąc nie chcąc, spokojnie usiąść w tym domu i przeczytać – jak się mówiło, według starego zwrotu, od deski do deski – numer „Dylematów”, w formie elektronicznej bądź papierowej.
Polecamy życząc przyjemnej lektury oraz zdrówka.

MB

DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"