Listopadowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że listopadowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy szczególnie stronę 10.

Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (październik 2019, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Zacznijmy od strony tytułowej – przyciąga wzrok pięknie odczyszczony kompleks gmachów wrocławskich sądów. Od niedawna wzbudzają zainteresowanie ciekawe opracowania dotyczące historii dolnośląskiej medycyny, tym razem pierwszy odcinek o stu latach chirurgii we Wrocławiu.

Czytaj dalej

Październikowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Informujemy, że październikowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne w dziale "Prasa resortowa". Polecamy szczególnie stronę 11.

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Wrześniowy numer (wrzesień 2019, nr 9) „Dylematów Policyjnych”. Numer ciekawy, bo i o historii światowej chirurgii, i o placu Społecznym, i jeszcze trochę lata, i tematy prawne i policyjne. Ale przede wszystkim polecamy nieduży artykuł Waldemara Antkowiaka „Jak zlikwidować kolej?”

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997”, nr 7 lipiec 2019 – nr 8 sierpień 2019

Numer lipcowy zawiera interesujące opracowanie „Policja i skarby narodowe”, o policyjnych działaniach w ochronie i odzyskiwaniu dóbr kultury, które świadczą o naszej narodowej tożsamości. Natomiast w dziale prawnym znajdujemy omówienie art. 38 ust. 4 ustawy o Policji, to znaczy kwestii zwolnienia ze służby w związku z przeniesieniem na niższe stanowisko służbowe.

Numer sierpniowy w całości poświęcony jest obchodom na terenie całego kraju 100-lecia powołania Policji Państwowej.

„Stołeczny Magazyn Policyjny”, lipiec-sierpień-wrzesień 2019

W lipcowym numerze zwracamy uwagę na publikację o Wydziale Psychologii w Komendzie Stołecznej Policji. Może taka opieka i pomoc psychologiczna przydałaby się szerzej i na co dzień niektórym podwładnym fikającym szefom, ale i niektórym szefom, którym ciążą gwiazdki.

Czytaj dalej

Wrześniowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Uprzejmie informujemy, że wrześniowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne dla członków SKPP w dziale "Prasa resortowa" po zalogowaniu.

Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (sierpień 2019, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Wydanie, łącznie ze stroną tytułową, przynosi sporo materiałów poświęconych obchodom Święta Policji, a zarazem 100-lecia powołania Policji Państwowej. Wymieńmy więc jeszcze większe tematyczne opracowania w numerze: o dziejach dolnośląskiej chirurgii onkologicznej, o wrocławskiej drogówce, o myśleniu magicznym w przypadku wrocławskiego ruchu ulicznego, o byciu rowerzystą.

Czytaj dalej

Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (lipiec 2019, nr 7) „Dylematów Policyjnych”. Jak zwykle wybieramy. Wybieramy więc ze szpalt „Żyj bezpiecznie”: wakacje, więc przestrogi dla naszego narybku – „Pamiętaj o wakacjach”, a dla dorosłych, głównie kobiet (choć, uwaga, 1% chorych to mężczyźni) – o raku gruczołu piersiowego.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” czerwiec 2019

Polecić można dwa teksty o charakterze poradnikowym. Trwa lato, więc nigdy nie dość przypominania, szczególnie w odniesieniu do dzieci, że woda bywa żywiołem. Przyda się niezwykle „Alfabet bezpieczeństwa nad wodą”. Jest też kolejny odcinek „Praktycznego poradnika savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych” – konkretnie wobec osób z urazowym uszkodzeniem mózgu.

Czytaj dalej

Czerwcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (czerwiec 2019, nr 6) „Dylematów Policyjnych”. W numerze prawie sąsiadują ze sobą teksty: „Początki służby” i „Co robić na emeryturze”. To jakby klamra spinająca służbowy żywot. Kwestii emerytalnego „bezrobocia” może wyjść naprzeciw, przynajmniej wobec niektórych kolegów, inicjatywa Stowarzyszenia wykorzystania ich wiedzy i doświadczenia, o której warto poczytać w innym miejscu na naszej stronie.

Czytaj dalej