W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Przegląd prasy resortowej - wrzesień 2016

„POLICJA 997” nr 9, wrzesień 2016

W numerze sporo materiałów o „Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, inicjatywie oby pożytecznej i służącej po identyfikacji zagrożeń istotnej poprawie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2016,  nr 9) „Dylematów Policyjnych”. A mnie tak szkoda lata… Jesienna więc różnorodność, koniec wakacji i szkoła, stąd także rady dotyczące dzieci w szkole i w domu.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - sierpień 2016

Wiwat policja, wiwat wszystkie stany! Są w przeglądanych periodykach relacje rocznicowe, bo z obchodów Święta Policji, są pochwalne – i słusznie – teksty o wzorowych działaniach policjantów zabezpieczających szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży. Oprócz aktualności zwracamy więc uwagę na tematy ponadchwilowe.

Czytaj dalej

Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (sierpień 2016, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Bezpieczne wakacje w różnych aspektach (choć także rysujące się już powroty z wakacji) – to lejtmotyw tego numeru.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - lipiec 2016

„POLICJA 997” nr 7 (136) lipiec 2016 r.

W numerze warto zwrócić uwagę na „Kulisy sukcesu”, dwustronicowy opis (z nadtytułem „Zespołowa praca policjantów”) poszukiwań i ujęcia wrocławskiego „bombera”. Warte przeczytania są publikacje – coraz bardziej aktualne – o cyberprzestępczości i cyberpolicjantach oraz o terroryzmie.

Czytaj dalej

Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (lipiec 2016, nr 7) „Dylematów Policyjnych”. Pełnia lata, urlopy, wakacje, wyjazdy, więc sporo tematów takich właśnie, sezonowych – porady dla podróżników, urlopowiczów, plażowiczów.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 6 (135) czerwiec 2016 r.

Numer otwiera rozmowa z nowym komendantem głównym Policji. Można jedynie życzyć nowemu szefowi policjantów powodzenia i realizacji zamierzeń modernizujących naszą formację. Jeśli w numerze mowa o zmianach w służbie dzielnicowego, to nieśmiało przypominamy, że mówi się o tym już dziesiątki lat.

Czytaj dalej

Czerwcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (czerwiec 2016, nr 6) „Dylematów Policyjnych”. Lato! – więc przychodzi noc czerwcowa, jak trawestując wiersz Leśmiana napisała Wanda Ziembicka. „PARKOWANIE Zmora Wrocławia” to tytuł wiodący z pierwszej strony numeru, ale wewnątrz sporo tematów już wakacyjnych oraz tradycyjnie także drogowych.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej z kwietnia i maja 2016

Odłożyła się spora porcja prasy resortowej. Ponieważ aktualności mają to do siebie, że się szybko dezaktualizują, więc skoncentrujmy się publikacjach problemowych.

Czytaj dalej

Majowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (maj 2016) „Dylematów Policyjnych”. Nr 200! – tak, tak – dwusetny! Gratulujemy Redakcji i Wydawcy i życzymy interesujących tekstów, wiernych i zainteresowanych czytelników oraz doczekania się następnych okrągłych jubileuszy! Ale gratulujemy także strukturom Policji oraz środowisku policyjnemu takiego sojusznika, przyjaciela i partnera, jakim są właśnie „Dylematy”.

Czytaj dalej