W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


 Propozycje nie tylko dla członków SKPP

W zakładce publikujemy różne propozycje dla członków SKPP i całego środowiska policyjnego nadsyłane przez naszych członków i sympatyków, które mogą być ciekawą i atrakcyjną ofertą indywidualną jak i grupową.
W zakładce będziemy zamieszczać także propozycje Zarządu do indywidualnego wykorzystania.

W przypadku zainteresowania daną ofertą większej grupy osób, na wniosek zainteresowanych, Zarząd  będzie udzielał wsparcia organizacyjnego, w tym m.in. w zakresie negocjacji warunków i kosztów.

Czekamy na ciekawe oferty i inicjatywy, a korzystających z propozycji o nadsyłanie opinii, relacji i zdjęć!

Miód dla członków SKPP

Tradycyjnie w maju przedstawiamy ofertę dla członków Stowarzyszenia, ze względów logistycznych głównie z regionu wrocławskiego, na świeży, wiosenny miód wielokwiatowy z pasieki członka Stowarzyszenia!

Oferta ograniczona ilościowo i czasowo.
Zainteresowanych prosimy o pilny kontakt. Szczegóły w Zarządzie SKPP i w mailu do członków.

Miód dla członków SKPP

Oferta dla członków Stowarzyszenia, ze względów logistycznych głównie z regionu wrocławskiego, na świeży, wiosenny miód wielokwiatowy!

Oferta ograniczona ilościowo z uwagi na aktualnie niesprzyjające warunki pogodowe.
Co do dalszych "zbiorów" prognoz brak!

Zainteresowanych prosimy o pilny kontakt. Szczegóły w Zarządzie SKPP i w mailu do członków.

IV Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo Obiektów Antropogenicznych"

Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych, partner SKPP, razem z Oddziałem Warszawskim SIMP, Centrum Rzeczoznawstwa Budowlanego, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysły Materiałów Budowlanych oraz Instytutem Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych zapraszają na  IV Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną „Problemy Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych”, która odbędzie się w 15-16 kwietnia 2021 r. w Warszawskim Domu Technika Naczelnej Organizacji Technicznej, ul. Czackiego 3/5 w Warszawie.

Przedmiotem Konferencji będą teoretyczne i praktyczne problemy inżynierii bezpieczeństwa w zakresie technicznym, ekonomicznym, prawnym i organizacyjnym występujące w  procesach projektowania, wykonywania i eksploatacji obiektów antropogenicznych umożliwiających realizację różnorodnych potrzeb człowieka.

Czytaj dalej

Bezpłatne XVII Letnie Spacery z Przewodnikiem po Wrocławiu 2020

Wszystkim ciekawym historii Wrocławia, przedstawiamy program bezpłatnych letnich spacerów tematycznych z
przewodnikiem po Wrocławiu zaplanowanych przez PTTK w okresie letnim w 2020 r.

Oferta, dla mieszkańców i odwiedzających Wrocław, jest bardzo szeroka – zaplanowane są wycieczki piesze i rowerowe, dla dzieci i dla dorosłych, po polsku i w językach obcych. Spacery będą odbywały się od czwartku do niedzieli.

Łącznie zaplanowano 122 spotkania – wszystkie odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Program XVII Letnich Spacerów z Przewodnikiem:

Wystawa: „Porządek i zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech”

We Wrocławiu w synagodze Pod Białym Bocianem prezentowana jest do połowy stycznia wystawa „Porządek i zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech”. Wystawa została przygotowana przez policjantów z Niemieckiej Wyższej Szkoły Policji w Münster, w tym również członków IPA! Jeśli ktoś znajdzie chwilę czasu gorąco polecamy - treści bardzo interesujące!

Czytaj dalej

Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza na Dni Filmowe LUX 2019 12–14 listopada, Kino Nowe Horyzonty

Propozycja dla członków z Wrocławskiego Oddziału SKPP

Z okazji Dni Filmowych LUX 2019 Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić na pokaz filmów nominowanych do Nagrody Filmowej LUX przyznawanej przez Parlament Europejski.

Nominowane filmy będzie można obejrzeć bezpłatnie we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty od 12 do 14 listopada.

Czytaj dalej

Spotkanie z płk. dypl. Ryszardem Woźniakiem w ramach cyklu „Świadkowie historii opowiadają Wrocław”

Pułkownik opowie o swoich doświadczeniach uczestnictwa w pracach Kwatery Głównej Sił Ochrony ONZ w trakcie wojny w byłej Jugosławii. W tych działaniach bardzo licznie byli reprezentowani żołnierze z Wrocławia i Dolnego Śląska. Spotkaniu będzie towarzyszył pokaz unikalnych zdjęć oraz wystawa dokumentująca wydarzenia wojenne.
Będzie również okazja do tego, by zadać pytanie.

Spotkanie w ramach cyklu „Świadkowie historii opowiadają Wrocław” odbędzie się w środę 12 czerwca o godz. 16:30 w przestrzeni wystawy głównej w Centrum Historii Zajezdnia ul. Grabiszyńska. Udział bezpłatny.

Zachęcamy

XV Jubileuszowy Ogólnopolski Sudecki Rajd Policjantów „Góry Kaczawskie 2019”

Zarząd Koła PTTK nr 14 „Dolnoślązacy” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu jest organizatorem cyklicznej, corocznej imprezy o wymiarze ogólnokrajowym - Ogólnopolskiego Sudeckiego Rajdu Policjantów.

Zapraszamy na jubileuszowy rajd - "Góry Kaczawskie 2019", który odbędzie się w dniach 15-19 maja 2019 r.

Pobierz program rajdu:

Informacja dla członków Stowarzyszenia poszukujących platformy wymiany myśli i poglądów

„Klub Dobrej Pamięci” jest ideą i wieloletnią inicjatywą organizacyjną Pani Marii Berny, byłej senator, zasłużonej działaczki społecznej, autorki wydanych drukiem parotomowych wspomnień, niezawodnej przyjaciółki policyjnej służby. Jest to forum spotkań z interesującymi osobowościami z różnych dziedzin życia publicznego, miejsce swobodnej dyskusji, zapoznania się z nieznanymi aspektami żywotnych problemów społecznych i inspiracji do przemyśleń. Spotkania te, prowadzone w trybie - według komputerowej terminologii, ale poza siecią – „online”, wypełniają lukę, której nie są w stanie zapełnić internetowe portale i „gadające głowy”. W ubiegłym roku do prezentacji obrazu i roli policji zaproszeni zostali insp. Andrzej Kląskała i insp. Marcin Brzeziński. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia, którym brakuje tego rodzaju przejawów wymiany myśli i poglądów mogą korzystać z zaproszenia do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach.

Czytaj dalej

Gimnastyka dla członków SKPP i niezrzeszonej kadry z rejonu Wrocławia

Propozycja zajęć zajęć z W-F (gimnastyka ogólna, elementy jogi itp.) dla członków SKPP i niezrzeszonej kadry z rejonu Wrocławia.
Zajęcia, za niewielką odpłatnością, będą prowadzone przez członków SKPP.
Warunkiem podpisania umowy, wstępnie na trzy miesiące, jest zebranie grupy chętnych min. 10 osób.
Szczegóły propozycji zostały przedstawione w mailu rozesłanym do członków SKPP z rejonu Wrocławia.