W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


 Sekcja IPA SKPP

IPA SKPP

W wyniku spotkań Prezydium SKPP i DGW IPA powstała koncepcja zawiązania w strukturach Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej sekcji tematycznej zrzeszającej członków IPA.
W większości przypadków osoby będące członkami SKPP i IPA są przypisani organizacyjnie do różnych Regionów IPA działających w ramach Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej, często w kolejnych jednostkach służby i niezwiązanych z miejscem zamieszkania.

Podobna sytuacja jest na terenie innych województw. Biorąc pod uwagę również aspekt sprawności informacyjno-organizacyjnej, poszerzenie oferty poprzez dostęp do propozycji i przedsięwzięć podejmowanych w różnych regionach oraz możliwość aktywizacji części członków IPA - Zarząd SKPP podjął decyzję o powołaniu Sekcji IPA SKPP i ustanowieniu w porozumieniu z DGW koordynatora, członka SKPP i członka Prezydium DGW IPA, który będzie realizował przedstawione powyżej formy współpracy i przekazu informacji.

Dzięki takiemu przedsięwzięciu zainteresowani członkowie SKPP będą mogli szybko otrzymywać informacje administracyjne z życia IPA takie jak terminy opłacania składek, wyrabianie nowych legitymacji, otrzymywanie certyfikatów za długoletnie członkostwo czy kierowanie wniosków o nadanie odznaczenia „Za zasługi dla Sekcji Polskiej IPA”. Ponadto w dedykowany sposób będą kierowane informacje o organizowanych imprezach, wymianie i przyjmowaniu delegacji zagranicznych, a także dostęp w jednym miejscu do oferty obydwu stowarzyszeń, z których będą mogli korzystać także pozostali członkowie SKPP i IPA. W ramach Sekcji IPA SKPP będziemy również popularyzowali sylwetki, aktywność i doświadczenia naszych członków czynnie uczestniczących w realizacji celów Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

W porozumieniu z Prezydium Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, uchwałą Zarządu SKPP z dnia 2 października 2014 r. koordynatorem Sekcji IPA SKPP został mł. insp. Leszek Kulik, skarbnik DGW IPA, a jednocześnie członek Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.

Wykaz członków IPA w SKPP znajduje się tutaj.


 

 Wiadomości działu "Sekcja IPA SKPP":

Konkurs wideo IPA

Informacje IPA


Organizatorzy zapraszają członków IPA do wzięcia udziału w konkursie wideo.

Zwycięski film weźmie udział w międzynarodowym konkursie filmowym organizowanym przez Komisję Społeczno-Kulturalną IPA.

Na filmy czekają do 31 maja 2021 roku.

Akceptowane tematy filmów to:

  • Działalność IPA w Polsce
  • Polska Policja
  • Obrazy związane z Polską
  • Ludzie / folklor Polski

Czytaj dalej

Biuletyn Sekcji Światowej IPA - luty 2021

Informacje IPA

Biuletyn Sekcji Światowej IPA - luty 2021.

Miłej lektury!
Servo per amikeco!

Biuletyn na stronie IPA

 

Biuletyn Sekcji Światowej IPA - styczeń 2021

Informacje IPA

Biuletyn Sekcji Światowej IPA - styczeń 2021.

Miłej lektury!
Servo per amikeco!

Biuletyn w wersji polskiej i angielskiej na stronie IPA

Biuletyn Sekcji Światowej IPA - grudzień 2020. Specjalne wydanie rocznicowe!

Informacje IPA

Ten numer jest wyjątkowy bo jest to specjalne wydanie rocznicowe - więc jest co czytać (100 stron) dużo historii, ale też informacji bieżących z różnych regionów Świata !  -  wszystko przetłumaczone przez Sekretarza Regionu IPA Wrocław - kol. Michała Sługockiego.

Miłej lektury!
Servo per amikeco!

wersja polska:

wersja angielska:

Wiadomości Sekcji Polskiej IPA - grudzień 2020

Informacje IPA

Zachęcamy wszystkich do lektury najnowszego wydania "Wiadomości Sekcji Polskiej IPA – Grudzień 2020".

W grudniowym wydaniu biuletynu m.in. zamieszczona jest dalsza część listy hoteli rekomendowanych przez IPA - z których miejmy nadzieję będzie już można wkrótce skorzystać. Biuletyn w wersji drukowanej znajduje się w siedzibach Regionów IPA, a dla członków SKPP w Zarządzie.

Wersja elektroniczna biuletynu na stronie IPA Polska

Servo per amikeco!

 

Biuletyn Sekcji Światowej IPA - listopad 2020

Informacje IPA

Listopadowy Biuletyn Sekcji Światowej IPA wraz z tłumaczeniem.

Tradycyjnie zachęcamy do lektury nie tylko członków IPA.

Biuletyn do pobrania:

wersja polska:

wersja angielska:

Biuletyn Sekcji Światowej IPA - październik 2020

Informacje IPA

Październikowy Biuletyn Sekcji Światowej IPA wraz z tłumaczeniem. W biuletynie m.in.: Sekcja Światowa IPA zauważyła aktywność ipowskich Dolnoślązaków i opublikowała tekst Krzysztofa Marcjana o projekcie Regionu IPA Wrocław - #70IPAChallenge.

Tradycyjnie zachęcamy do lektury nie tylko członków IPA.

Biuletyn do pobrania:

wersja polska:

wersja angielska:

Biuletyn Sekcji Światowej IPA - wrzesień 2020

Informacje IPA

Wrześniowy Biuletyn Sekcji Światowej IPA wraz z tłumaczeniem.

Tradycyjnie zachęcamy do lektury nie tylko członków IPA.

Biuletyn do pobrania:

wersja polska:

wersja angielska:

Obiekty rekomendowane przez SP IPA

Informacje IPA

Tych, którzy jeszcze nie maja planów na spędzenie tegorocznych wakacji, zachęcamy do sprawdzenia oferty hoteli rekomendowanych przez IPA Polska! Może odnajdziecie tam coś dla siebie. Odwiedzając te miejsca, nie zapomnijcie zabrać ze sobą legitymacji IPA. Okazując ją możecie liczyć na specjalne zniżki.

Zapraszamy!

Czytaj na stronie IPA Polska

Informacja o współpracy IPA Sekcja Polska z Calypso Fitness

Informacje IPA

IPA Sekcja Polska podpisała umowę z siecią klubów Calypso Fitness umożliwiającą korzystanie z karnetów sportowo-rekreacyjnych NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH W CENIE 59 ZŁ ZA MIESIĄC.

Wynegocjowana cena jednego abonamentu W WYSOKOŚCI 59,00 PLN OBOWIĄZUJE PRZEZ CZERWIEC ORAZ LIPIEC 2020 R.

Warunkiem utrzymania na stałe bardzo atrakcyjnej ceny karnetów JEST ZAKUP MIN. 150 KARNETÓW NA OKRES PRZYNAJMNIEJ 1 MIESIĄCA W TERMINIE DO 31.07.2020R. (członkowie IPA i osoby towarzyszące).

Czytaj dalej