Pomoc funkcjonariuszom dotkniętym ustawą represyjną z 2016 r.

Zarząd Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej we współpracy z kancelarią prawną Adwokat Martą Toś-Trzeciak, w ramach udzielanej pomocy funkcjonariuszom pokrzywdzonym ustawą represyjną, zamówił sporządzenie wzoru zażalenia na postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie o zawieszeniu postępowań odwoławczych od decyzji ZER MSWiA do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Konstytucyjny zgodności ustawy represyjnej z konstytucją. Zażalenie uwzględnia m.in. dotychczasowe uzasadnienia i argumentację Sądu Okręgowego oraz Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który rozpatruje zażalenia na zwieszenie postępowań.

Spotkania z Adrzejem Rozenkiem we Wrocławiu i Legnicy 21 i 22 czerwca

 
Informacja z FSSM RP:

Co dalej z ustawą represyjną z 2016 r.?! - otwarte spotkania i debaty z byłym pełnomocnikiem Ogólnopolskiego Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP Andrzejem Rozenkiem we Wrocławiu i Legnicy, w tym:
- sytuacja po odrzuceniu obywatelskiego projektu zmiany ustawy z 2016 r.;
- ocena skuteczności sądowej drogi odwoławczej od decyzji emerytalno-rentowych wydanych na podstawie ustawy represyjnej z 2016 r. i w ramach trybu art. 8a ustawy oraz
- alternatywne środki i możliwości przywróceni stanu prawnego z przed grudnia 2016 r.

Zapraszamy!!!

Spotkania odbędą się:

- we Wrocławiu 21 czerwca przy ul. Szybowcowej 23 (centrum CREATORA "Strefa Spotkań") o godz. 16:45
- w Legnicy 22 czerwca o godz. 16:00 w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana 17

Komunikat Zarządu SKPP

W ramach działań wspierających funkcjonariuszy dotkniętych ustawą represyjną, Zarząd SKPP poparł ogólnopolską akcję poparcia starań FSSM RP o jej uchylenie w Parlamencie Europejskim, włączając się:

- w akcję przesyłania apelu do komisarza UE JC. Junckera - "kartka do Junckera" oraz
- w pomoc w internetowym złożeniu skargi do KE

przez osoby represjonowane jaki i przez osoby wspierające dotkniętych ustawą.

Czytaj dalej

Zebranie Zespołu Pomocy Prawnej SKPP 12 czerwca

 

W dniu 12 czerwca br. o godz. 16:30 w DK "ŚNIEŻKA" obędzie się spotkanie Zespołu Pomocy Prawnej z osobami korzystającymi z ochrony prawnej SKPP, funkcjonariuszami  dotkniętymi skutkami mundurowej ustawy represyjnej.

W trakcie spotkania omówione zostaną m.in. zagadnienia dotyczące:

  • etapu spraw odwoławczych przygotowanych przez współpracujące z SKPP kancelarie prawne,
  • ocena skuteczności sądowej drogi odwoławczej od decyzji emerytalno-rentowych wydanych na podstawie ustawy represyjnej z 2016 r. oraz
  • alternatywne, podejmowane równoczesne, środki zmierzające do cofnięcia sytuacji represjonowanych funkcjonariuszy do stanu prawnego z przed 2016 r.

Na spotkanie zapraszamy również innych zainteresowanych.

[INFORMATOR] Jak się bronić przed ustawą dezubekizacyjną

[INFORMATOR] Jak się bronić przed ustawą dezubekizacyjną

Artykuł Leszka Kostrzewskiego w Gazecie Wyborczej z 11 kwietnia 2018 r.

Z treścią artykułu Gazety Wyborczej można zapoznać się na stronie FSSM RP (przejście do strony FSSM po kliknięciu w logo na pasku w dolnej części strony: "Partnerzy SKPP").

Nie będzie zmian w tzw. ustawie dezubekizacyjnej

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt, łagodzący skutki tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Pod projektem zebrano 250 tysięcy podpisów. Nowela wywołała burzliwą dyskusję w Sejmie, ale po pierwszym czytaniu trafiła do kosza. Przeciwne zmianom przepisów były PiS i Kukiz'15. O tym, kogo ta ustawa dotknęła najbardziej, rozmawiali w programie Tak Jest mł. insp. w stanie spoczynku Tomasz Piechowicz i Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczypospolitej.

Wywiad z mł. insp. Tomaszem Piechowiczem na stronie TVN24.pl.

Nasz projekt ustawy emerytalnej odrzucony w pierwszym czytaniu. Relacja i stenogram z pierwszego czytania naszej ustawy w Sejmie na stronie FSSM RP.

Transmisja z obrad Sejmu do obejrzenia na stronie internetowej Sejmu - wypowiedzi dotyczące ustawy od 13:57 (sprawozdawca Andrzej Rozenek) do 16:05. W transmisji można wybierać wypowiedzi posłów.

Transmisja z procedowania ustawy OKIU w Sejmie jest również dostępna na YouTube. Relacja od godz.: 4:54 do 7:14 oraz od godz. 7:50 do 7:55 (głosowanie).

Informacja FSSM RP: List ZG ZŻWP do Prezydenta RP

Zarząd Główny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego wystąpił do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o niepodpisywanie represyjnej ustawy "degradacyjnej": list do Prezydenta tutaj.

Zobacz więcej "klikając" na ikonę FSSM w dolnym pasku naszej strony.

Informacja FSSM RP: W Brukseli szeroko o ustawie represyjnej

Konferencja-wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim w Brukseli w dniu 28.02.2018: “Represje wobec emerytowanych funkcjonariuszy policji i żołnierzy w Polsce”

28 lutego w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się konferencja "Represje wobec emerytowanych funkcjonariuszy policji i żołnierzy w Polsce", zorganizowana przez FSSM, KOIU, SLD oraz troje europosłów S&D – Bogusława Liberadzkiego, Krystynę Łybacką i Janusza Zemke.

Artykuł (12 stron) ze zdjęciami do pobrania tutaj.

Czytaj dalej

Pytanie prawne Sądu Okręgowego w Warszawie wraz z uzasadnieniem skierowane do Trybunału Konstytucyjnego

Pytanie prawne Sądu Okręgowego w Warszawie wraz z uzasadnieniem skierowane do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie odwołań od decyzji ZRE obniżających emerytury mundurowe na podstawie ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r.: pobierz