Panu Komendantowi
podinsp. Romanowi Herezie
Panu Naczelnikowi
mł. insp. Romanowi Kowalczykowi
Z OKAZJI IMIENIN
życzymy wszelkiej pomyślności, zawsze dobrego zdrowia
i niezmiennej aktywności, nowych celów i wyzwań
oraz spełnienia wszystkich planów i marzeń.
Wszystkiego najlepszego!
Zarząd Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej
28 lutego 2021
Konkurs wideo IPA
- Szczegóły
- Opublikowano: 27.02.2021

Informacje IPA
Organizatorzy zapraszają członków IPA do wzięcia udziału w konkursie wideo.
Zwycięski film weźmie udział w międzynarodowym konkursie filmowym organizowanym przez Komisję Społeczno-Kulturalną IPA.
Na filmy czekają do 31 maja 2021 roku.
Akceptowane tematy filmów to:
- Działalność IPA w Polsce
- Polska Policja
- Obrazy związane z Polską
- Ludzie / folklor Polski
W celu uzyskania szybkiego terminu szczepień przypominamy, że osoby, które mają choroby współistniejące, mogą zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu o wystawienie skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19.
Po wystawieniu skierowania, m.in. przez konto internetowe e-pacjent można zarejestrować się na szczepienie!
Życzymy cierpliwości, odporności i zdrowia!
Biuletyn Sekcji Światowej IPA - luty 2021
- Szczegóły
- Opublikowano: 19.02.2021

Informacje IPA
Biuletyn Sekcji Światowej IPA - luty 2021.
Miłej lektury!
Servo per amikeco!
IV Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo Obiektów Antropogenicznych"
- Szczegóły
- Opublikowano: 19.02.2021

Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych, partner SKPP, razem z Oddziałem Warszawskim SIMP, Centrum Rzeczoznawstwa Budowlanego, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysły Materiałów Budowlanych oraz Instytutem Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych zapraszają na IV Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną „Problemy Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych”, która odbędzie się w 15-16 kwietnia 2021 r. w Warszawskim Domu Technika Naczelnej Organizacji Technicznej, ul. Czackiego 3/5 w Warszawie.
Przedmiotem Konferencji będą teoretyczne i praktyczne problemy inżynierii bezpieczeństwa w zakresie technicznym, ekonomicznym, prawnym i organizacyjnym występujące w procesach projektowania, wykonywania i eksploatacji obiektów antropogenicznych umożliwiających realizację różnorodnych potrzeb człowieka.
"Gazeta Policyjna"
- Szczegóły
- Opublikowano: 15.02.2021

Z niezmierną sympatią witamy na policyjnym rynku czytelniczym „Gazetę Policyjną”, miesięcznik Komendanta Głównego Policji. To następca także miesięcznika „POLICJA 997”, wydawany w podobnej formie, ale w zmienionej nieco formule, różniący się od poprzedniej edycji przewagą merytorycznych publikacji, ich zakresem tematycznym, w sumie problematyką mogącą poszerzać grono czytelników. Gratulujemy takiej przemiany na lepszą – naszym zdaniem – jakość pisania o służbie i jej różnych aspektach. Można tylko życzyć: tak trzymać! I na tym kursie nie ulegać pokusom celebracji, pokazywania tylko odświętnego oblicza formacji, ale być otwartym na wszelkie przejawy służby i zjawiska związane z mundurową historią i teraźniejszością.
MB
Lutowe wydanie „Dylematów Policyjnych”
- Szczegóły
- Opublikowano: 12.02.2021

Ukazał się nowy numer (luty 2012, nr 2) „Dylematów Policyjnych”. Tym razem, wśród publikacji pochodzących z jednostek policyjnych, zwracamy uwagę na przewagę serwisu informacyjnego komend terenowych. Co jeszcze bardziej nas przykuwa? Stałe już „pióro” prof. Marek Bębenek pisze o sztucznej inteligencji w medycynie. Jest także artykuł o projekcie nowej regulacji ustawowej w sprawie mandatów, czyli opis tego, jak miałoby być, gdyby ta skandaliczna „wrzutka” była procedowana i uchwalona. Tak bowiem trzeba mówić zamiast delikatnych określeń o tym, że „proponowana zmiana zmienia diametralnie utrwalony porządek” i że „pojawiają się w dyskusji opinie krytyczne”. To kolejny bubel prawny, proponowany w interesie rzekomego usprawnienia działalności sądów, a w praktyce prowadzący do drastycznych ograniczeń praw obywatelskich, poprzez faktyczne ubezwłasnowolnienie obywateli w możliwościach realizacji ich konstytucyjnych uprawnień. Felieton „do refleksji” – o cenzurze, można tylko życzyć sobie – oby nigdy nie stawał się aktualny. Polecamy lekturę numeru.
MB
Biuletyn Sekcji Światowej IPA - styczeń 2021
- Szczegóły
- Opublikowano: 28.01.2021

Informacje IPA
Biuletyn Sekcji Światowej IPA - styczeń 2021.
Miłej lektury!
Servo per amikeco!
Styczniowe wydanie „Dylematów Policyjnych”
- Szczegóły
- Opublikowano: 18.01.2021

Ukazał się nowy numer (styczeń 2021, nr 1) „Dylematów Policyjnych”. Sporą część numeru (prawie 2 strony) zajmuje faktyczny serwis prasowy Zespołu Prasowego KWP we Wrocławiu. To dobrze, bo sytuacja, w której komórka prasowa, do tego powołana, miałaby nie wykorzystywać wszelkich medialnych okazji do upowszechniania informacji o działalności swej jednostki i pozytywnych aspektach służby w ogóle byłaby, mówiąc delikatnie, mało zrozumiała. Jak przeglądamy numer, to „swoje” strony mają już i wrocławska Komenda Miejska Policji, i Straż Miejska, i Inspekcja Transportu Drogowego, a od dawna jednostki terenowe. W ten sposób pismo staje się szerszą panoramą służb odpowiedzialnych za porządek publiczny. Więc czytajmy. Czy autor felietonu „do refleksji” stał się sentymentalny? Zobaczmy przy okazji, dlaczego tak „sentymentalnie” zatytułował swój tekst.
MB
List posła Andrzeja Rozenka do funkcjonariuszy represjonowanych ustawą z 2016 roku oraz całego środowiska mundurowego
- Szczegóły
- Opublikowano: 17.01.2021

Warszawa, 16.01.2021 r.
Koleżanki i Koledzy! Represjonowani!
Piszę do Was w kolejną miesięcznicę uchwalenia haniebnej ustawy represyjnej. Te comiesięczne listy stały się już tradycją, w kolejnych omawiałem sytuacje represjonowanych i wszystko co mogło mieć na nią wpływ.
Dziś zacznę od nieco szerszego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Komunikatory społeczne takie jak Facebook, Tweeter, Instagram, a ostatnio TikTok stały się tak popularne, że powoli zastępują tradycyjne źródła informacji, czyli prasę, radio i telewizję. Stwarza to ogromne możliwości wpływania na masową świadomość. Narzędzia te mogą być wykorzystywane zarówno w dobrych sprawach (np. zrzutki internetowe na osoby potrzebujące, akcje takie jak WOŚP Jurka Owsiaka, czy szybka pomoc dla cierpiących zwierząt), jak i w sprawach złych (teorie spiskowe, cyber-wojny, rasizm, faszyzm, homofobia). Dlatego, moim zdaniem, słowem kluczem początku XXI wieku jest „MANIPULACJA”. To słowo nabiera nowego, bardzo groźnego znaczenia.