W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Dylematy Policyjne nr 12/2012: "Myśliwi i wędkarze w SKPP"

DylematyPrezentujemy artykuł z "Dylematów Policyjnych" (nr 12/2012) o sekcji łowiecko-wędkarskiej SKPP.

 

 

 

"Myśliwi i wędkarze w SKPP"

15 listopada 2012 roku powołana została w ramach Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej nowa sekcja organizacyjna skupiająca oficerów wyższej kadry policji, pasjonatów myślistwa i wędkarstwa.

Nową sekcję tworzą m.in.: inspektor Janusz Koronowski, były komendant wojewódzki we Wrocławiu, członek Koła Łowieckiego „Bór”, podinspektor Zdzisław Murczkiewicz, były komendant powiatowy policji w Trzebnicy, prezes Koła Łowieckiego „Słonka” czy młodszy inspektor Zbigniew Raszewski, były naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu, prezes Koła Łowieckiego „Ponowa”.

Przewiduje się, że dzięki temu możliwa będzie integracja osób o podobnych pasjach, udzielenie pomocy zainteresowanym myśliwską inicjacją w przygotowanie do wstąpienia do kół Polskiego Związku Łowieckiego, a także popularyzacja idei ochrony przyrody, tradycji i obyczajów łowieckich.

Udział w działalności sekcji zapowiedzieli również aktywni wędkarze, jak inspektor Bogdan Kujawiak, komendant powiatowy z Kamiennej Góry, wielokrotny organizator zawodów spinningowych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji, a także inspektor Marek Kazimierczak, były komendant powiatowy w Zgorzelcu, który jest też zapalonym miłośnikiem jazdy konnej i uczestnikiem wielu zawodów hipicznych, w tym międzynarodowych.

Planowane są wielorakie formy działalności nowej sekcji SKPP: udział w imprezach myśliwskich, wędkarskich i hipicznych, festynach, biesiadach, pobyty na łonie przyrody, zawody w strzelaniu z broni myśliwskiej, zawody wędkarskie itp.

W związku z tym, że członkowie sekcji są członkami różnych kół łowieckich, istnieje możliwość wzajemnego zapraszania na polowania do macierzystych kół. Nie wyklucza się podpisywania porozumień z kołami łowieckimi, do których należą członkowie stowarzyszenia.

RwR