W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Wrześniowy numer (wrzesień 2019, nr 9) „Dylematów Policyjnych”. Numer ciekawy, bo i o historii światowej chirurgii, i o placu Społecznym, i jeszcze trochę lata, i tematy prawne i policyjne. Ale przede wszystkim polecamy nieduży artykuł Waldemara Antkowiaka „Jak zlikwidować kolej?”

To omówienie wstrząsającej książki Karola Trammera, pokazującej pozbawienie Polski powiatowej i gminnej, pogardliwie nazywanej zawsze „prowincjonalną”, dostępu do świata. W sumie sabotaż na skalę państwa, przestępstwo i niebywały skandal skutkujący konsekwencjami społecznymi i cofnięciem się o stulecie. Likwidacja tysięcy kilometrów torów, za to jacyś idioci (chyba w pijanym widzie) wymyślili wolny rynek i konkurencję na torach (jednych, bo innych nie ma) oraz sto spółek (i intratnych posad) – osobno od peronów, torów, sieci, budynków, może nawet poczekalni i czego tam jeszcze. Uff… Nawet nie wiem, czy po takiej dawce wnerwienia można polecić lekturę „do refleksji” – o tym, że można istnieć i nie istnieć.

MB

DylematyPolicyjne.pl


Pełna, elektroniczna wersja wydania Dylematów Policyjnych dla członków SKPP tradycyjnie jest dostępna w dziale "Prasa resortowa" po zalogowaniu.