W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (październik 2019, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Zacznijmy od strony tytułowej – przyciąga wzrok pięknie odczyszczony kompleks gmachów wrocławskich sądów. Od niedawna wzbudzają zainteresowanie ciekawe opracowania dotyczące historii dolnośląskiej medycyny, tym razem pierwszy odcinek o stu latach chirurgii we Wrocławiu.

Od jakiegoś czasu radzimy też poszukiwać bezkompromisowych publikacji na temat ruchu drogowego Ryszarda Piaseckiego, najczęściej w tandemie z Tomaszem Kapłonem. Zawsze niezmiernie nas ciekawi, czy krytyka wobec genialnych magistrackich rozwiązań czytana jest w prezydenckich gabinetach. Na ogół tak się porobiło, że zdrowy rozsądek zagościł w koszu na śmieci. Bardzo trafnie Wanda Ziembicka zwróciła uwagę w swoim felietonie na związek swobody w dostępie do dużego wyboru alkoholowych „małpek” z poziomem spożycia tych procentów w Polsce. A w tekście „do refleksji”- o brutalnym zderzeniu historycznej bankowej dobroczynności z rzeczywistą bankową współczesną „dobroczynnością” (nie bez powodu w cudzysłowie).

MB

DylematyPolicyjne.pl