W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Odszedł insp. Tadeusz Kruczyński

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega i Przyjaciel, członek Stowarzyszenia insp. Tadeusz Kruczyński, policjant pionu służby kryminalnej w Wałbrzych i we Wrocławiu, Komendant Wojewódzki Policji w Legnicy w latach 1991–2000, a wcześniej m.in. komendant w Komendzie Miejskiej w Lubinie i Legnicy.

Społecznik, organizator i inicjator wyszkolenia sportowego i czynnego uprawiania sportu wśród policjantów, były pilot szybowcowy i skoczek spadochronowy.
W dowód uznania za osiągnięcia w okresie służby, wielokrotnie wyróżniany i nagradzanymi różnymi tytułami i odznaczeniami za zasługi.  Między innymi dwukrotnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
Za ofiarną służbę, inicjatywy i podejmowane działania, które przyczyniły się do rozwoju Policji oraz za zasługi w realizacji jej ustawowych zadań, uhonorowany w 2014 roku nadaniem Złotego Medalu Za Zasługi dla Policji.

Uroczystości pogrzebowe zgodnie z ceremoniałem policyjnym odbędą się w piątek 15 listopada 2019 r. o godz. 12:00 w Lubinie na cmentarzu przy ul. Zacisze 2.

Cześć Jego Pamięci!

Zarząd SKPP

Tadeusz Kruczyński w Encyklopedii Policji