W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


O styczniowym wydaniu „Dylematów Policyjnych” (styczeń 2020, nr 1)

Tak złożyło się, że nigdy chyba nie polecaliśmy działu na przedostatniej stronie „DP” „Oficerowie prasowi informują”. Tymczasem jest to, wprawdzie wycinkowy, ale jednak przegląd przypadków naruszania prawa, które ujawniają i z czym borykają się na co dzień policjanci z jednostek powiatowych, a ich praca i wysiłek są równie ważne jak ściganie wielkich aferzystów.

W paru miejscach w numerze natykamy się na publikacje pióra Ryszarda Piaseckiego, w tym w tandemie z Tomaszem Kapłonem. Polecamy, bo to odświeżające spojrzenie w konfrontacji z samozadowoleniem magistratu z racji rozwiązywania miejskich problemów. Stowarzyszenie tym razem informuje o konferencji, która odbyła się w Sali konferencyjnej Senatu, w sprawie osławionej ustawy represyjnej z Sali Kolumnowej Sejmu, konferencji budzącej nadzieję co do usunięcia tego haniebnego akty prawnego z polskiego prawa. Jeśli kogoś zaintryguje tytuł felietonu „do refleksji” – „Nad”, to nie pozostaje nam nic innego, jak odesłać do lektury.

MB

DylematyPolicyjne.pl

E-wydanie "Dylematów Policyjnych"