W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Członek SKPP uhonorowany tytułem "Zasłużony dla Gminy i Miasta Lwówek Śląski"

Z satysfakcją informujemy, że uchwałą Rady Miejskiej w uznaniu zasług za działalność realizowaną na rzecz Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz jej mieszkańców mł. insp. Zdzisław Mirecki, wieloletni były I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim, działacz społeczny i regionalista, od lat promujący Gminę Lwówek Śląski w Polsce otrzymał tytuł "Zasłużony dla Gminy i Miasta Lwówek Śląski".

Akty nadania i statuetki "Lwówecki Lew" uhonorowani tytułem odebrali z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Dawida Kobiałki i burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski Marioli Szczęsnej w trakcie uroczystości przed koncertem noworocznym w dniu 18 stycznia 2020 r. Laureatom i zebranym życzenia noworoczne złożyli posłowie na Sejm RP Zofia Czernow i Stanisław Żuk oraz władze powiatu Lwóweckiego.

Wyróżnienie mł. insp. Zdzisława Mireckiego to wyraz szczególnego uznania za Jego wieloletnią działalność na rzecz bezpieczeństwa i uspołecznienia działań Policji, a także za działalność społeczną i promowanie miasta i regionu. Przez kilkanaście lat, jako Z-ca Komendanta Rejonowego i Powiatowego oraz członek IPA gościł na Ziemi Lwóweckiej policjantów z takich krajów jak: Dania, Izrael, Węgry, Czechy, Belgia, Francja, Anglia, Ukraina i Niemcy, w tym chór z Detmold i Drezna. W czasie tych wizyt, oprócz zapoznania z pracą lwóweckich policjantów, zagraniczni policjanci poznawali zabytki miasta i regionu. Po tych wizytach pozostały policyjne czapki, które zdobią salę odpraw w lwóweckiej komendzie policji. Jako  oficer policji w st. spocz. m.in. społecznie prowadził zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w RD oraz do pogadanek nt. bezpieczeństwa w Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych W Rakowicach Wlk. K. Lwówka Śl.o czym pisała m.in. "Gazeta policyjna" (Nr 3 z marca 2018 r.). W 2012 r. na wniosek Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej mł. insp. Zdzisław Mirecki został uhonorowany złotym medalem "Za Zasługi dla Policji".


Informację o wyróżnieniu ze zdjęciami na Facebooku zamieściła IPA Sekcja Austria

Hohe Auszeichnung für unseren olnischen IPA-Freund
Der Rat der Stadt und der Gemeinde Lwówek Śląski (Löwenberg in Schlesien)haben unserem polnischen IPA-Freund Zdzisław Mirecki am 30.12.2019 den Titel "Verdienst der Stadt und der Gemeinde Lwówek Śląski" verliehen.
Die Auszeichnung wurde am 18. Januar 2020 vor dem Neujahrskonzert durch den Bürgermeister der Stadt und den Vorsitzenden des Rates überreicht.
Der Löwe ist das Wahrzeichen der Stadt Lwówek Śląski. Es kamen ungefähr 700 Leute zu diesem schönen Anlass.


Zobacz także:

Informacja na stronie Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz na portalu nj24.pl


 

Subject: Gratulacje
Serdecznie Ci gratuluje wczorajszego wyroznienia! Ono juz dawno Ci  sie nalezalo! Dziekuje za wspomnienie o Zlotej Rybce!
Olgierd Poniźnik (burmistrz Gryfowa Śl.)

Subject:
Odp: Zasłużony dla Gminy i Miasta Lwówek Śląski
Najserdeczniejsze gratulacje!!! Teresa i Jan Miodkowie
 

Gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów i osiągnięć. Tak Trzymaj!

Zarząd SKPP