W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Pożegnanie inspektora Policji Jerzego Piątkowskiego (1962-2020)

W dniu 4 marca 2020 r. na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie pożegnany został, zmarły w wieku 58 lat, nasz Kolega insp. Jerzy Piątkowski, członek Stowarzyszenia, m. in. były Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, odznaczony w służbie m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant, Złotym Medalem "Za Długoletnią Służbę".
W ostatniej drodze i pożegnaniu insp. Jerzego Piątkowskiego towarzyszyli rodzinie i bliskim Jego przyjaciele, koledzy i współpracownicy w policyjnej służbie. M. in. przedstawiciele jednostek policji z Woli i Wołomina, gen. Henryk Tokarski, insp. Zdzisław Czarnecki prezes Federacji Stowarzyszeń Służ Mundurowych oraz przedstawiciele władz samorządowych, oddając honor Jego Osobie i zasługom dla bezpieczeństwa obywateli i porządku prawnego Rzeczypospolitej.

W imieniu policjantów, którzy mieli zaszczyt służyć i współpracować z insp. Jerzym Piątkowskim i dobrze znają Jego historię służby, pożegnał Zmarłego insp. Jan Strzeliński prezes Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.

„Każdy inny materiał się ugnie, tylko stal pod naporem pęka”

Cześć Jego Pamięci!

Relacja na profilu NiezaSŁUŻYLIŚMY na FacebookuDroga służbowa insp. Jerzego Piątkowskiego - w policyjnej służbie od 1 sierpnia 1980 r. do 4 kwietnia 2011 r.

31 lat służby z pełnym zaangażowaniem na stanowiskach wymagających ogromnej dyscypliny, odpowiedzialności, odwagi i poświęcenia, od stanowiska milicjanta służby prewencyjnej.
1985 r. - absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie,
1989 r. - Kierownik Sekcji PG Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Jastrzębiu Zdroju,
1990 r. - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Jastrzębiu Zdroju,
1994 r. - Zastępca Komendanta Rejonowego Policji i Komendant Rejonowy Policji Warszawa Praga Północ,
2000 r. - Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Stołecznej Policji,
2002 r. - Dowódca Oddziału Prewencji Policji KSP w Warszawie,
2004 r. - Komendant Powiatowy Policji w Legionowie,
2006 r. - Komendant Powiatowy Policji w Wołominie,
2009 r. - Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV - Wola,
2011 r. - przejście w stan spoczynku i zakończenie służby.
W latach 2005 i 2008 delegowany służbowo do Rygi i Aten w ramach międzynarodowego projektu "EURO" 2012, posiadał poświadczenie bezpieczeństwa i dostęp do informacji niejawnych Unii Europejskiej i NATO.

W 2017 r. objęty emerytalną ustawą "represyjną" z 2016 r. za 1 rok i 3 miesiące służby w latach 1985/1986 w jednostkach określonych w art. 13 b ustawy, w związku z tym, mimo tak wielu zasług, odmówiono asysty policyjnej i zgody na pogrzeb z ceremoniałem policyjnym.