W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Relacja ze spotkania autorskiego z Markiem Krajewskim i dr. Jerzym Kaweckim - "Umarli mają głos"

W dniu 12 października br. w Domu Klubowym wrocławskiej KWP odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej spotkanie literackie z duetem autorskim panami dr. Markiem Krajewskim i dr. Jerzym Kaweckim twórcami opowieści medyczno-sądowych „Umarli mają głos. Prawdziwe historie”, wydanych przez krakowską oficynę „Znak”.

Tak, tak, Marek Krajewski, niezwykle poczytny prekursor nurtu „retro” w polskiej powieści kryminalnej, odtwarzający kryminalny Breslau i Lwów, twórca postaci detektywów Mocka i Popielskiego, jest także doktorem nauk humanistycznych, filologiem klasycznym, który przerwał dobrze zapowiadającą się karierę akademicką na Uniwersytecie Wrocławskim, by stać się autorem kryminalnych bestsellerów. Z kolei Jerzy Kawecki, legenda wrocławskiej medycyny sądowej z Uniwersytetu Medycznego, zaprzyjaźniony ze środowiskiem policyjno-prokuratorskim, niezastąpiony współpracownik organów ścigania, jest żywą kroniką niezwykłych przypadków rozstrzyganych w prosektorium, będących znakomitą kanwą dla opowieści kryminalnych. Licznie przybyli fani twórczej aktywności obu panów z przyjemnością i zainteresowaniem wysłuchali historii współpracy autorskiego tandemu i odpowiedzi na mnogie pytania. Co więcej – dowiedzieli się, że można liczyć na kontynuację i dalsze owoce wspomnianej współpracy w postaci kolejnego tomu na księgarskich półkach.
Spotkanie znakomicie poprowadzili mł. insp. Zbigniew Beczyński oraz mł. insp. Maria Pawęska-Jaremek.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania:

Reszta zdjęć do obejrzenia w galerii.

Zobacz relację ze spotkania na naszym kanale YouTube.