W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Relacja ze spotkania z nadinsp. Adamem Rapackim

W dniu 9 grudnia 2015 r. w licznie wypełnionej sali Domu Klubowego KWP we Wrocławiu odbyło się – zorganizowane przez Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej – otwarte spotkanie z nadinspektorem Policji Adamem Rapackim, byłym podsekretarzem stanu, nadzorującym Policję w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Gen. Adam Rapacki jest bohaterem wywiadu-rzeki przeprowadzonego przez Elżbietę Sitek-Wasiak, opublikowanego w tomie „Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim” przez oficynę „Czarna Owca”.

Z tej racji już w zapowiedziach spotkanie można było nazwać autorskim. Sylwetkę Gościa – służbową i osobistą: współtwórcy policyjnych struktur do walki z przestępczością zorganizowaną, narkotykową i Centralnego Biura Śledczego, byłego komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i Krakowie oraz wiceszefa Policji, a także oficera łącznikowego Policji na Litwie – przedstawił insp. Marcin Brzeziński, jako policjant, którego pierwszym przełożonym 21 lat temu w pionierskim wówczas pionie do walki z przestępczością zorganizowaną był właśnie gen. Adam Rapacki. Generał pozostaje do dzisiaj żywą legendą w środowiskach „pezetów” i CBŚ.  W ożywionej, swobodnej i przyjacielskiej atmosferze Gość spotkania podzielił się z zebranymi wspomnieniami, uwagami i refleksjami na temat swej drogi życiowej i służbowej oraz działań Policji. Uczestnicy spotkania mieli okazję nabyć wspomniany tom i uzyskać w nim dedykację bohatera wywiadu.

Spotkanie autorskie poprzedzone zostało zebraniem członków Stowarzyszenia, w którym uczestniczył gen. Adam Rapacki jako aktualny prezes Zarządu Stowarzyszenia Generałów Policji RP oraz gen. Henryk Tusiński, który jest także członkiem honorowym SKPP. Zebranie posłużyło wymianie poglądów na temat bieżącej sytuacji w środowiskach policyjnych, współpracy i zbliżeniu pomiędzy stowarzyszeniami, którym bliskie jest dobro całej policyjnej formacji.

MB


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania:

Reszta zdjęć do obejrzenia w galerii.

Zobacz relację ze spotkania na naszym kanale YouTube.

Informacja na blogu "Służba Policyjna Okiem Reportera"