W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Przegląd prasy resortowej - wrzesień 2016

„POLICJA 997” nr 9, wrzesień 2016

W numerze sporo materiałów o „Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, inicjatywie oby pożytecznej i służącej po identyfikacji zagrożeń istotnej poprawie bezpieczeństwa.

Ciekawie o walce z kłusownictwem rybackim, o testowaniu polskiego drona, a w dziale „Terroryzm” o broni masowego rażenia, szczególnie o tzw. brudnej bombie. „Policyjny pitawal” prezentuje interesująco „Daktyloskopię przed sądem”, a w innym dziale -  o prawie – możemy się dowiedzieć o zmianach w kodeksie postępowania karnego dotyczących zatrzymanych rzeczy i dowodów rzeczowych.

„Stołeczny Magazyn Policyjny” wrzesień 2016

Przy okazji prezentacji stołecznego Wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców dużo informacji o walce z tą plagą polskich stadionów – kibolami. W tekstach o terroryzmie tym razem rady dla zwykłego obywatela – co robić w sytuacji zagrożenia? Na ostatniej stronie okładki zamieszczony nawet został barwny komiks! Wyłącznie dla zainteresowanych publikacje o godzinach nadliczbowych w służbie cywilnej i o udzieleniu asysty pracownikowi socjalnemu. „Co nowego w prawie?” – mamy tu informacje o ustawie o bezpieczeństwie obrotu prekursorami materiałów wybuchowych.

Opr. MB


"Policja 997"

"Stołeczny Magazyn Policyjny"