W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Listopadowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (listopad 2016, nr 11) „Dylematów Policyjnych”. Odwieczny dylemat – korzystamy z jednego z tytułów na stronie tytułowej (jeszcze do niego wrócimy) – co polecić do czytania. Polecamy wszystko, a zwracamy uwagę na przynajmniej niektóre z publikacji.

Jak zawsze interesujące są tematy odnoszące się do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest kolejna rozmowa z naszym policjantem po pobycie stażowym w USA i kolejny raz dowiadujemy się o szacunku, jakim cieszy się policja w amerykańskim społeczeństwie. Tylko zazdrościć, bo na co dzień jesteśmy bombardowani obrazami tamtejszej przemocy. A „Odwieczny dylemat” to właśnie tytuł następnego z artykułów dotyczących codziennych zagrożeń autorstwa na naszego kolegi mł. insp. Jacka Gałuszki. W „sylwetkach SKPP” prezentuje się tym razem szef wojewódzkiego Sztabu Policji mł. insp. Tomasz Szymczyna. Lekturę możemy zakończyć „do refleksji” odrobiną rozważań językoznawczych, oczywiście w aspekcie policyjnym.

MB

DylematyPolicyjne.pl