W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Wrześniowy numer (wrzesień 2019, nr 9) „Dylematów Policyjnych”. Numer ciekawy, bo i o historii światowej chirurgii, i o placu Społecznym, i jeszcze trochę lata, i tematy prawne i policyjne. Ale przede wszystkim polecamy nieduży artykuł Waldemara Antkowiaka „Jak zlikwidować kolej?”

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997”, nr 7 lipiec 2019 – nr 8 sierpień 2019

Numer lipcowy zawiera interesujące opracowanie „Policja i skarby narodowe”, o policyjnych działaniach w ochronie i odzyskiwaniu dóbr kultury, które świadczą o naszej narodowej tożsamości. Natomiast w dziale prawnym znajdujemy omówienie art. 38 ust. 4 ustawy o Policji, to znaczy kwestii zwolnienia ze służby w związku z przeniesieniem na niższe stanowisko służbowe.

Numer sierpniowy w całości poświęcony jest obchodom na terenie całego kraju 100-lecia powołania Policji Państwowej.

„Stołeczny Magazyn Policyjny”, lipiec-sierpień-wrzesień 2019

W lipcowym numerze zwracamy uwagę na publikację o Wydziale Psychologii w Komendzie Stołecznej Policji. Może taka opieka i pomoc psychologiczna przydałaby się szerzej i na co dzień niektórym podwładnym fikającym szefom, ale i niektórym szefom, którym ciążą gwiazdki.

Czytaj dalej

Wrześniowe e-wydanie "Dylematów Policyjnych" już do pobrania

Uprzejmie informujemy, że wrześniowe wydanie elektronicznej wersji Dylematów Policyjnych jest już dostępne dla członków SKPP w dziale "Prasa resortowa" po zalogowaniu.

Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (sierpień 2019, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Wydanie, łącznie ze stroną tytułową, przynosi sporo materiałów poświęconych obchodom Święta Policji, a zarazem 100-lecia powołania Policji Państwowej. Wymieńmy więc jeszcze większe tematyczne opracowania w numerze: o dziejach dolnośląskiej chirurgii onkologicznej, o wrocławskiej drogówce, o myśleniu magicznym w przypadku wrocławskiego ruchu ulicznego, o byciu rowerzystą.

Czytaj dalej

Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (lipiec 2019, nr 7) „Dylematów Policyjnych”. Jak zwykle wybieramy. Wybieramy więc ze szpalt „Żyj bezpiecznie”: wakacje, więc przestrogi dla naszego narybku – „Pamiętaj o wakacjach”, a dla dorosłych, głównie kobiet (choć, uwaga, 1% chorych to mężczyźni) – o raku gruczołu piersiowego.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” czerwiec 2019

Polecić można dwa teksty o charakterze poradnikowym. Trwa lato, więc nigdy nie dość przypominania, szczególnie w odniesieniu do dzieci, że woda bywa żywiołem. Przyda się niezwykle „Alfabet bezpieczeństwa nad wodą”. Jest też kolejny odcinek „Praktycznego poradnika savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych” – konkretnie wobec osób z urazowym uszkodzeniem mózgu.

Czytaj dalej

Czerwcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (czerwiec 2019, nr 6) „Dylematów Policyjnych”. W numerze prawie sąsiadują ze sobą teksty: „Początki służby” i „Co robić na emeryturze”. To jakby klamra spinająca służbowy żywot. Kwestii emerytalnego „bezrobocia” może wyjść naprzeciw, przynajmniej wobec niektórych kolegów, inicjatywa Stowarzyszenia wykorzystania ich wiedzy i doświadczenia, o której warto poczytać w innym miejscu na naszej stronie.

Czytaj dalej

Majowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (maj 2019, nr 5) „Dylematów Policyjnych”. Od jakiegoś czasu zwracamy uwagę na interesujące większe opracowania analityczne dotyczące problemów i stanu komunikacji drogowej i zbiorowej. Tym razem: „Mkną po szynach” – to o wrocławskich tramwajach, ale także o ulicznych absurdach tworzonych radośnie w magistracie, w rodzaju zmniejszania przepustowości ulic, dostępnej szerokości jezdni i likwidacji jednego z dwóch dotychczas pasów ruchu. A to wszystko podobno dla poprawy bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 4 (169) kwiecień 2019

Powinny cieszyć, ale także nie uspokajać i zobowiązywać do eliminowania błędów oraz ofiarnej i odpowiedzialnej służby, najnowsze badania statystyczne, według których działalność policji cieszy się, spośród instytucji życia publicznego, najwyższą, bo 75-procentową, aprobatą społeczną. Najbardziej chyba przykuwa w numerze uwagę czytelników tekst oraz zdjęcia z prezentacji proponowanych nowych policyjnych mundurów wyjściowych, nawiązujących w tonacji i oznaczeniach do tradycji służby z międzywojennego dwudziestolecia. Są też w tym wydaniu miesięcznika opisane postacie patronów trzech kolejnych wojewódzkich garnizonów, a w tym dolnośląskiego. Został nim przedwojenny policjant kom. Józef Biniaś, jedna z pierwszych ofiar zbrodni katyńskiej. W części prawnej numeru znajdziemy cz. 2 opracowania o procedurze zwolnienia policjanta ze służby.

Czytaj dalej

Kwietniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (kwiecień 2019, nr 4) „Dylematów Policyjnych”. Niezaprzeczalnym atutem miesięcznika jest fakt, że „Dylematy” współredagowane są przez policjantów z różnych jednostek, co sprawia, iż bliskie są realiom służby. Na przykład w numerze bieżącym znajdujemy aż 16 takich publikacji, nie licząc stałej kolumny „Oficerowie prasowi informują”.

Czytaj dalej