W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” kwiecień 2018

Na okładce lico Janusza Chabiora! A to dlatego, że aktor, autor genialnej kreacji medyka sądowego w „Komisarzu Aleksie”, „daje” swoją twarz kampanii „Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!”, o której mowa wewnątrz numeru. Nasz przyjaciel Sławek Cisowski jest współautorem ciekawego i sporego opracowania o prawnych aspektach wykorzystywania dronów.

Czytaj dalej

Kwietniowy numer "Dylematów Policyjnych"

„Dylematy Policyjne” (nr 4, kwiecień 2018), a w nich  „Broń nie dla każdego” – i słusznie. To tytuł z okładki i z wnętrza numeru. Na szczęście są określone rygory, bo gdyby była dla każdego, to kochani rodacy, z pewnością ci swarliwi, chyba pozabijaliby się. Już wiosna, więc szukamy w numerze jej śladów. Trochę tego jest, choć na razie niedużo. Dużo za to rad samochodowo-drogowych, przydatnych w każdej porze roku, ale na wiosnę szczególnie, bo jednak jakby więcej się wtedy ruszamy. „Do refleksji” – felieton-donos, pod tytułem właśnie „Donosik”, o partaninie celników na granicy. Polecamy cały numer, interesującej lektury.

MB

DylematyPolicyjne.pl

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 3 (156) marzec 2018

Interesujący jest artykuł o łowcach cieni – „Tropiciele”, czyli o powstałym w 2011 r. w CBŚ Wydziale Operacji Pościgowych, a także lista „najważniejszych ściganych i zatrzymanych w 2017 roku”. W dziale prawnym pożyteczny dla praktyków dochodzeniowych materiał o wznowieniu postępowania przygotowawczego.

Czytaj dalej

Marcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się marcowy numer, także na stronie redakcji (marzec 2018, nr 3) „Dylematów Policyjnych”. Z prawdziwą przyjemnością witamy cz. I publikacji o początkach organizacji milicji na terenie pow. bolesławieckiego po zakończeniu wojny. Nie była to bowiem żadna – haniebnie nazywana i obrażająca tysiące uczciwych funkcjonariuszy – służba na rzecz totalitarnego państwa, a służba na rzecz Rzeczypospolitej wyzwolonej od hitlerowskich bandytów.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 2 (155) luty 2018

W numerze bogaty materiał o cyberprzestępczości: o niebezpieczeństwach w sieci, o wirtualnej agresji, o znaczących postępowaniach prowadzonych przeciwko cyberprzestępcom. W dziale „Prawo” policyjnym praktykom dochodzeniowym polecić należy opracowanie „Postępowanie i czynności sprawdzające”. A „Policyjne kalendarium” przypomina nam o 90-leciu powołania w KGP laboratorium policyjnego, zajmującego się podstawowymi (także dzisiaj) badaniami kryminalistycznymi.

Czytaj dalej

Lutowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się lutowy numer (luty 2018, nr 2) „Dylematów Policyjnych”. „Człowiek nie jest na sprzedaż” – cieszy prezentowany na pierwszej stronie wybór I nagrody w konkursie plastycznym na plakat pod takim właśnie tytułem. To świetny, dający do myślenia projekt.

Czytaj dalej

Styczniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (styczeń 2018, nr 1) „Dylematów Policyjnych”. W taki oto sposób wraz z „Dylematami” weszliśmy w nowy rok. A nowy rok to i stare, i nowe problemy. Są więc teksty o nowym umundurowaniu, o nowej dyrektywie unijnej regulującej rynek płatności, o nowej ustawie dotyczącej zagrożeń przestępczością seksualną, o nowości – kamerach na mundurach. Stare to te, które nigdy nie znikną z pola widzenia.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” grudzień  2017

W numerze pożyteczny materiał „Rzecz o HIV/AIDS – groźnym zjawisku zdrowotnym”. Z jednej strony – niby wszystko od dawna wiadomo, ale warto przypomnieć. Z drugiej jednak strony – dla policjantów właśnie pożyteczne, gdyż mowa o profilaktyce, o ryzyku zakażenia przy wykonywaniu obowiązków służbowych i o postępowaniu po zakażeniu.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny” listopad 2017

W numerze kolejne przybliżenie pracy wydziału Komendy Stołecznej Policji. Tym razem coś o logistycznej kuchni – o zamówieniach publicznych. Wszystkim policjantom powinno zależeć na tym, by służba ta funkcjonowała sprawnie i „bezszmerowo”, by nikt nie martwił się  o mundury, paliwo, uzbrojenie i wszystkie akcesoria niezbędne do istnienia formacji.

Czytaj dalej

Grudniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer, „gwiazdkowo-noworoczny”, (grudzień 2017, nr 12) „Dylematów Policyjnych”. Warto zwrócić uwagę na fakt, że od jakiegoś czasu „dali głos” w „Dylematach” nasi koledzy z IPA prezentując swoje serwisy informacyjne. Wybieramy i polecamy szczególnie artykuł spośród materiałów dotyczących ruchu drogowego, ciekawy, bo interesująco opisujący sprawy widzenia i postrzegania u kierowcy.

Czytaj dalej