W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Przegląd prasy resortowej

„Stołeczny Magazyn Policyjny”, kwiecień 2017

Numer zdominowała prezentacja kolejnego ogniwa Komendy Stołecznej Policji. Tym razem jest to Wydział Doskonalenia Zawodowego, któremu naczelnikuje insp. Sławomir Cisowski, kolega i przyjaciel wielu wrocławskich policjantów, były przecież wrocławianin, którego sylwetka  jako rzecznika wrocławskiej policji, a potem rzecznika na stołecznej Puławskiej, mogła się utrwalić w pamięci telewidzów.

Czytaj dalej

Kwietniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (kwiecień 2017, nr 4) „Dylematów Policyjnych”. Wiosna jaka jest, taka jest, każdy widzi i czuje. Zaczniemy więc od tematów wiosenno-drogowych. W tej części numeru można przeczytać o tym, że „coraz więcej motocykli”, także o „komunikacyjnych pomysłach urzędników” i o „wrocławskiej głupocie rowerowej” (to, co w cudzysłowach to zarazem tytuły artykułów). Jeśli cofniemy się ku wcześniejszym stronom, to wśród różnorodności innych informacji przeczytamy jak uzyskać pozwolenie na broń (można ewentualnie komuś doradzić), a kol. mł. insp. Jacek Gałuszka po raz trzeci zapozna nas z bezpieczeństwem imprez masowych.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr3 (144), marzec 2017

Interesująca jest informacja dotycząca międzynarodowej operacji „Pandora”. To operacja, w której wzięło udział 16 europejskich państw, przy wsparciu organizacji międzynarodowych, skierowana przeciwko kradzieżom dziedzictwa kulturowego i nielegalnemu obrotowi dobrami kultury.

Czytaj dalej

Marcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (marzec 2017, nr 3) „Dylematów Policyjnych”. Jak zwykle różnorodność tematów, więc zwracamy uwagę na te obszerniejsze tekstowo: o przemęczeniu (na przedwiośniu warto regenerować organizm!), o bezpieczeństwie imprez masowych (cz. 2 pióra naszego kolegi mł. insp. Jacka Gałuszki), o bezpieczeństwie ruchu drogowego (w tym szczególnie o motocyklistach i o ruchu pieszych). Warto także przeczytać o uhonorowaniu przez Zarząd SKPP mł. insp. Jolanty Jabłońskiej Naczelnik Wydziału Kontroli KWP we Wrocławiu w związku z zakończeniem służby w Policji.

Czytaj dalej

Lutowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (luty 2017, nr 2) „Dylematów Policyjnych”. „Przewóz będzie monitorowany”, „Bezpieczeństwo na stoku”, „Internetowe oszustwo”, „Bezpieczeństwo imprez masowych”, „Propozycje zmian” – to tylko niektóre tematy w numerze według tytułów z okładki.

Czytaj dalej

Styczniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (styczeń 2017, nr 1) „Dylematów Policyjnych”. Polecamy z góry całą gamę różnorodnych poruszanych problemów. Z racji jednak tego, że dużo w numerze naszych kolegów i o naszych kolegach-członkach Stowarzyszenia, skoncentrujemy się właśnie na nich

Czytaj dalej

Grudniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Jeszcze ostatni w roku 2016 numer (nr 12, grudzień 2016) „Dylematów Policyjnych”. Spacer wieczorową porą? To tytuł z okładki. Zdjęcie nastrojowe? Romantycznie? Nie, to o tym, że trzeba uważać, żeby nie dostać w łeb od tzw. elementu.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - listopad 2016

„POLICJA 997” nr 11, listopad 2016

W numerze bogaty blok materiałów o handlu ludźmi. Piszący te słowa pamięta, że „od zawsze” był to temat, w którym specjalizowała się policja holenderska. Mają więc Holendrzy wieloletnie doświadczenia i jak wynika z rozmowy z holenderską policjantką korzystamy z ich doświadczeń.

Czytaj dalej

Listopadowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (listopad 2016, nr 11) „Dylematów Policyjnych”. Odwieczny dylemat – korzystamy z jednego z tytułów na stronie tytułowej (jeszcze do niego wrócimy) – co polecić do czytania. Polecamy wszystko, a zwracamy uwagę na przynajmniej niektóre z publikacji.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - październik 2016

„POLICJA 997” nr 10, październik 2016

W numerze jeszcze reminiscencje z policyjnego świętowania – rozmowy z nową generalicją. Z okazji 60-lecia Zakładu Kynologii Policyjnej można też poczytać o historii policyjnej kynologii.

Czytaj dalej