W związku z zawieszeniem dyżurów i posiedzeń Zarządu w siedzibie SKPP oraz bieżącej działalności na czas stanu epidemii, wszelkie sprawy dotyczące członków Stowarzyszenia, a także osób objętych pomocą prawną w sprawach ustawy represyjnej są na bieżąco załatwiane telefonicznie i mailowo.


W celu sprawnej realizacji bieżących spraw Stowarzyszenia, mimo utrzymującego się stanu epidemii,
przywrócone zostają dyżury w siedzibie Zarządu SKPP - w każdy wtorek tygodnia oraz doraźnie według potrzeb i pilności spraw oraz potrzeb członków Stowarzyszenia.


Październikowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (październik 2016, nr 10) „Dylematów Policyjnych”. Obok tematów stricte policyjnych, drogowych, a w każdym razie związanych z działalnością policji, numer przynosi sporo porad – jak się nie dać oszukać, jak reagować na zakłócanie ciszy nocnej, o tym, żeby nie nadużywać cukru, jak chronić swój dom.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - wrzesień 2016

„POLICJA 997” nr 9, wrzesień 2016

W numerze sporo materiałów o „Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, inicjatywie oby pożytecznej i służącej po identyfikacji zagrożeń istotnej poprawie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Wrześniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (wrzesień 2016,  nr 9) „Dylematów Policyjnych”. A mnie tak szkoda lata… Jesienna więc różnorodność, koniec wakacji i szkoła, stąd także rady dotyczące dzieci w szkole i w domu.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - sierpień 2016

Wiwat policja, wiwat wszystkie stany! Są w przeglądanych periodykach relacje rocznicowe, bo z obchodów Święta Policji, są pochwalne – i słusznie – teksty o wzorowych działaniach policjantów zabezpieczających szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży. Oprócz aktualności zwracamy więc uwagę na tematy ponadchwilowe.

Czytaj dalej

Sierpniowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (sierpień 2016, nr 8) „Dylematów Policyjnych”. Bezpieczne wakacje w różnych aspektach (choć także rysujące się już powroty z wakacji) – to lejtmotyw tego numeru.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej - lipiec 2016

„POLICJA 997” nr 7 (136) lipiec 2016 r.

W numerze warto zwrócić uwagę na „Kulisy sukcesu”, dwustronicowy opis (z nadtytułem „Zespołowa praca policjantów”) poszukiwań i ujęcia wrocławskiego „bombera”. Warte przeczytania są publikacje – coraz bardziej aktualne – o cyberprzestępczości i cyberpolicjantach oraz o terroryzmie.

Czytaj dalej

Lipcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (lipiec 2016, nr 7) „Dylematów Policyjnych”. Pełnia lata, urlopy, wakacje, wyjazdy, więc sporo tematów takich właśnie, sezonowych – porady dla podróżników, urlopowiczów, plażowiczów.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej

„POLICJA 997” nr 6 (135) czerwiec 2016 r.

Numer otwiera rozmowa z nowym komendantem głównym Policji. Można jedynie życzyć nowemu szefowi policjantów powodzenia i realizacji zamierzeń modernizujących naszą formację. Jeśli w numerze mowa o zmianach w służbie dzielnicowego, to nieśmiało przypominamy, że mówi się o tym już dziesiątki lat.

Czytaj dalej

Czerwcowy numer "Dylematów Policyjnych"

Ukazał się nowy numer (czerwiec 2016, nr 6) „Dylematów Policyjnych”. Lato! – więc przychodzi noc czerwcowa, jak trawestując wiersz Leśmiana napisała Wanda Ziembicka. „PARKOWANIE Zmora Wrocławia” to tytuł wiodący z pierwszej strony numeru, ale wewnątrz sporo tematów już wakacyjnych oraz tradycyjnie także drogowych.

Czytaj dalej

Przegląd prasy resortowej z kwietnia i maja 2016

Odłożyła się spora porcja prasy resortowej. Ponieważ aktualności mają to do siebie, że się szybko dezaktualizują, więc skoncentrujmy się publikacjach problemowych.

Czytaj dalej